Корисні статті

17.03.2014
Грунт - несуча основа фундаментів. Дія грунтів на фундаменти.

Як відомо, вести будівництво можна практично на будь-якому грунті. Прикладом тому є палаци Санкт -Петербурга та Венеції. Отже, основна проблема полягає в прийнятті вірного технічного рішення при зведенні сталого фундаменту і в правильному виборі засобів, потрібних для будівництва заміського будинку.

У першу чергу необхідно встановити, як взаємодіють грунт і фундамент. Справа в тому, що не тільки грунт надає дію на фундамент, а й фундамент на грунт. Під вагою будинку грунт просідає. Як правило, це відбувається в перші два роки після будівництва будинку.
                              

grunt-rivne-1

Малюнок 1. Просідання грунту: а - сила тяжіння; б - сила опору.

Неможливо повністю виключити просідання грунту, тому перед будівельниками ставиться завдання зробити її рівномірної, в іншому випадку можлива просадка однієї частини будинку на 10, інший - на 5, третій - на 25 см. Подібний перекос будинку не тільки призводить до утворення тріщин, а й загрожує повним руйнуванням будинку.

Основною причиною руху грунту і переміщення фундаменту є дія сил морозного здимання. Насичені водою грунти при замерзанні збільшуються в об'ємі, інакше кажучи, спучуються, стискають фундамент і виштовхують його.

grunt-rivne-2
                                              
Малюнок 2. Виштовхування фундаменту під дією сил морозного пученія: а - сила тяжіння; б - сила морозного здимання.

Нерідко дію сил морозного пученія на фундамент будинку настільки велике, що відбувається руйнування будинку, наприклад, нижня частина фундаменту, відділяється від верхньої.
                                                 
grunt-rivne-3                

Малюнок 3. Руйнування фундаменту під дією сил морозного пученія: а - сила тяжіння; б - сила опору грунту ; в - сила морозного здимання.

Найгірший варіант - перекидання фундаменту разом з будинком. Це часто відбувається при бічних зсувах пластів грунту, особливо в тих випадках, коли будинок розташовується на пагорбі.

grunt-rivne-4
                                          
Малюнок 4. Перекидання фундаменту разом з будинком.

Звичайно, при відтаванні фундамент знову просідає, проте далеко не завжди повертається у вихідне положення. В результаті будинок стає нестійким. Для закладки фундаменту кращим вважається грунт, глибина промерзання якого вище рівня залягання грунтових вод. У всіх інших випадках слід вибирати найнадійніший тип фундаменту, не рахуючись з витратами, і проводити роботи для зниження рівня грунтових вод (осушення ділянки, прокладку дренажу).

При заглибленні фундаментів нижче розрахункової глибини промерзання грунту сили спучування виключаються. Якщо ця умова виконується, то такий фундамент буде досить надійним. Для захисту фундаментів від поверхневих вод, що з'являються в результаті танення снігу та випадання дощів, потрібна хороша гідроізоляція. У наступних наших статтях, ми надамо розгорнуту інформацію з гідроізоляційних робіт при будівництві будинку.


// Попередні статті...

Скляні столи

Скляний стіл прикрасить інтерєр не тільки кухні чи вітальні, але й стане родзинкою кожного офісу. Можна відмітити, що скляні столи абсолютно універсальні та нейтральні з дизайнерської точки зору. Це означає, що якщо до Вас несподівано прийшли гості, можна просто перенести кухонний скляний стіл у вітальню чи на веранду, де він також підійде до інтер’єру та гармоніюватиме з іншими меблями.
Завдяки своїй прозорості, столи зі скла не перевантажують простір, а навпаки роблять його візуально більшим та світлішим.
По формі столешні можуть бути з округлими формами (круг чи овал) і прямокутними, але при бажанні можуть бути й іншої форми.

Столешня також може бути виконана із дерева та каменя.

Скляні столи виготовляються із безпечного гартованого скла. Товщина скла залежно від конструктивних особливостей, може бути від 8 до 12 мм. В окремих випадках використовується багатошарове скло (триплекс) - являє собою два або більше скла склеєних між собою спеціальною полімерною плівкою. В скляних конструкція найчастіше використовується триплекс товщиною скла 5+5 мм, 6+6 мм та 8+8 мм.

Колір скла може бути : прозорим, ультрапрозорим, графіт з сірим відтінком, бронза з коричневим відтінком. Також може бути матовим або ж нанесенням матового малюнку та кольоровий друк на склі (фотодрук).

Фурнітуру використовуємо лише від перевірених світових виробників. каркас, ніжки виготовляються з нержавіючої сталі та чорного металу, який у свою чергу може фарбуватися в будь-який колір по палітрі RAL.

Продуманий проект, правильно підібрані матеріали та профісійно виконаний монтаж запорука найкращого результату для наших клієнтів.