Корисні статті

12.03.2014
Глибина промерзання грунтів

На поведінку багатьох грунтів істотний вплив надає рівень підземних вод. В ідеалі глибина промерзання повинна бути менше глибини залягання грунтових вод; в тому випадку , коли показник глибини промерзання перевищує показник глибини залягання грунтових вод , відзначається їх промерзання , наслідком якого є спучування грунту.

Якби спучування було рівномірним, воно не створювало б проблем : взимку грунт піднімався б рівномірно , а навесні так само рівномірно опускався.

Грунти з негативною або нульовою температурою , що мають у своєму складі крижані включення , називають мерзлими . Якщо протягом декількох років мерзлі грунти не піддавались відтавання, їх називають вічній . Вічній грунти , в свою чергу , діляться на три категорії :

1. твердомерзлих;
2. Пластічномерзлие;
3. Сипучемерзлие.

У будівельних організаціях при роботі з грунтами враховують таку їх характеристику , як зв'язаність , яка змінюється в залежності від вологості грунтів . Зв'язаність перевіряють кутом природного укосу , який утворюється укосом вільно насипаного грунту і горизонтальною площиною.

Щоб уникнути обвалення укосів при копанні траншей для фундаментів необхідно правильно визначити кут природного укосу грунтів.

Визначення кутів природного укосу грунтів (в градусах):

Грунт   Стан грунту  
  Сухий Вологий Мокрий
Дрібний пісок 25 30 20
Середній пісок 25 32 27
Крупний пісок 30 32 27
Гравій 40 40 35
Суглинковий 50 40 30
Глина 45 25 15
Торф 40 25 14


При будівництві будинку необхідно враховувати такий фактор , як глибина промерзання грунту , що залежить від географічного положення місцевості. Так , середня глибина промерзання для наступних міст становить:

grunt-rivne


// Попередні статті...

Скляні столи

Скляний стіл прикрасить інтерєр не тільки кухні чи вітальні, але й стане родзинкою кожного офісу. Можна відмітити, що скляні столи абсолютно універсальні та нейтральні з дизайнерської точки зору. Це означає, що якщо до Вас несподівано прийшли гості, можна просто перенести кухонний скляний стіл у вітальню чи на веранду, де він також підійде до інтер’єру та гармоніюватиме з іншими меблями.
Завдяки своїй прозорості, столи зі скла не перевантажують простір, а навпаки роблять його візуально більшим та світлішим.
По формі столешні можуть бути з округлими формами (круг чи овал) і прямокутними, але при бажанні можуть бути й іншої форми.

Столешня також може бути виконана із дерева та каменя.

Скляні столи виготовляються із безпечного гартованого скла. Товщина скла залежно від конструктивних особливостей, може бути від 8 до 12 мм. В окремих випадках використовується багатошарове скло (триплекс) - являє собою два або більше скла склеєних між собою спеціальною полімерною плівкою. В скляних конструкція найчастіше використовується триплекс товщиною скла 5+5 мм, 6+6 мм та 8+8 мм.

Колір скла може бути : прозорим, ультрапрозорим, графіт з сірим відтінком, бронза з коричневим відтінком. Також може бути матовим або ж нанесенням матового малюнку та кольоровий друк на склі (фотодрук).

Фурнітуру використовуємо лише від перевірених світових виробників. каркас, ніжки виготовляються з нержавіючої сталі та чорного металу, який у свою чергу може фарбуватися в будь-який колір по палітрі RAL.

Продуманий проект, правильно підібрані матеріали та профісійно виконаний монтаж запорука найкращого результату для наших клієнтів.